Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Bir olayın çözülebilmesi için, çözüm üretecek makam neresi ise orasının sürekli dürtüklenmesi gerekmektedir. Yaygın görüştür ki; zenginin başına bir iş gelirse suçlusu kısa sürede yakalanır, fakat fakirin başına bir iş gelirse günler uzar uzar uzar… bir bakmışsın zaman aşımı denen süre dolmuş ve dosya tozlu raflar arasına faili meçhul olarak kaldırılmış!  Neden?

Çünkü; zengin kişi kendisi olmasa da avukatı veya tanıdığı sözü geçen birileri sayesinde sürekli çözüm üretecek makamı dürtükler.

Mağdur olan fakir, garip, mazlum, sesi çıkmaz, yasa bilmez, hakkını aramaz vb. birisi ise de adalete güvenmekten başka elinden bir şey gelmez. Takdiri ilahi derler… İnanır:(

Mesela Müge Anlı veya türevi programlar, normal yaşantısında mağdurum da mağdurum diye avazı çıktığı kadar bağırsa da; sesi çözüm makamları tarafından hep göz ardı edilen insanlara, çözüm makamlarına dertlerini dinletme imkanı tanımaktadır. Çözüm makamı bu programları dikkatle takip ederek, programlara çıkan kişilerin konuşmalarını sorguluyormuş gibi analiz ederek, yakaladığı ip uçları ile mağdurun mağduriyetini çözme gayretine girmektedir. Kendisi daha öncesinden ilgilense de aynı ipuçlarını bulacaktı ama işi içinde Müge Anlı var, tüm Türkiye var, tüm Türkiye’ye hava atmak var… Şimdi diyeceksiniz ki amma yüklendin ha:) Yalan mı bu söylediklerim peki? Siz söyleyin…

Mağdurun halinden aynı mağduriyete uğrayan anlar. Gerisi fasa fiso. 

Kızı tecavüze uğrayıp öldürülen kadın ile karakoldan kovulduktan sonra mesleğinin ne gerektirdiğini anlayan polisin birlikte yolculuğa başlayarak biten filmin sonu; ikincisinin geleceğinin habercisi. Ve ikinci film bol aksiyonlu olacağa benziyor… Bekliyorum.

Yaşama hakkını kimse kimseden alamaz. Vücut insanın kendisine özeldir. Ne kadar açık saçık giyinirse giyinirsin, isterse çırılçıplak olsun o kimse ne tecavüzü ne de öldürülmeyi hak etmemektedir.

Benim Puanım: 7 / 10

IMDB Puanı: 8,3 / 10

Sinemalar.com Puanı: 7,9 / 10 

Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2018

Yapımı : 2017 – ABD

Tür : Dram , Komedi , Suç

Süre: 115 Dak.

Yönetmen : Martin McDonagh

Oyuncular : Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Caleb Landry Jones, Lucas Hedges

Senaryo : Martin McDonagh

Yapımcı : Martin McDonagh, Graham Broadbent

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up