İntikam, The Foreigner

Kaybedecek bir şeyi olmayanların şerrinden korkun.

Jackie Chan ve Pierce Brosnan gibi ünlü iki başrol oyuncusunun rol aldığı bu film beklenti çıtasını çok yukarılara taşıdığından filmin sonunda tatmin olmamanızdan daha doğal bir şey olamaz. Hele ki Uzak Doğu dövüş sanatları ustası Jackie Chan’ın, eski filmlerinde sergilediği performansa bakınca yanlış filmde oynadığı kanısına varıyorsunuz. Para için gelişigüzel seçilmiş bir yapım gibi.

Pierce Brosnan ise rolüne cuk diye oturmuş. Bir yandan koltuğu için her türlü şeyi yapabilecek içten pazarlıklı ve ihanet eden, diğer yandan da gözünün önündeki aldatılmayı görmeyen bir adamı  çok güzel canlandırmış.

Süresinin yeterince uzun olmasına rağmen, filmin, bazı sahneleri arasında zaman zaman olması gereken bağlantının kopması, seyir zevkini düşürmektedir.

Maide suresi 32. Ayette Allah buyurmaktadır ki: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.”

Bir zamanlar ülkemizin çeşitli yerlerinde, hemen hemen her gün  patlayan bombalar yüzünden, kolluk kuvvetlerimizden olsun, sivil vatandaşlarımızdan olsun onlarca şehit veriyorduk… İnşallah bu filmde olduğu gibi iktidar partisi kaostan beslenmeye çalışmamıştır.

Benim Puanım: 6 / 10

IMDB Puanı: 7,1 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,5 / 10

Vizyon Tarihi: 8 Aralık 2017

Yapımı : 2017 – ABD

Tür : Aksiyon , Gerilim

Süre: 114 Dak.

Yönetmen : Martin Campbell

Oyuncular : Jackie Chan, Pierce Brosnan, Katie Leung, Jorge Leon Martinez, Lasco Atkins

Senaryo : Stephen Leather, David Marconi

Yapımcı : Jamie Marshall, Wayne Marc Godfrey

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. go to my blog Şubat 27, 2018
    2. blast cube Mart 6, 2018
    3. News Mart 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: