Kanıt Dizisi Yayından Kaldırılsın

Sevdiğim, beğenerek izlediğim ender dizilerden biriydi. Şimdi bir kanalda tekrar bölümleri yayınlanıyor hemde primetime denilen ve kanalların zirve kapma yani bir bakıma pahalıya reklam yayınlamak için yarışa girdikleri zaman aralığında.

Hala da izlerim.

Ama kanıt dizisi yayından kaldırılsın görüşündeyim. Hatta bu tarzda fakat çeşitli başka adlar ile olan cinayet soruşturması yaparken cinayeti, kurbanın cesedinin ortadan kaldırılmasını tüm detayları ile açıklayan dizilerde kaldırılsın ve/veya yayına sokulmasın.

Özgürlüğü savunan birisi olarak yazıyorum bu yazdıklarımı ve yasak edilmesi kelimesi beni kendi düşüncemden nefret ettiriyor fakat;

Ülkemizdeki cinayet haberlerine bakın. Her gün, bir sürü insan bir sürü insanı çeşitli farklı şekilde öldürüyor. Ve cinayete kurban gidenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. (Neden? konusunda ilgili bakanlıklar veya ilgili sivil toplum kuruluşları ya da üniversitelerin ilgili birimlerinde bir çalışma yapıldığını duymadım.) Hatta öldürmenin ötesine giderek hiç bir şey olmamış gibi öldürdüğü kişinin cesedini de bulunmaması için ortadan kaldırmaya çalışıyor. Peki ilham veren kim? Şeytan mı? Bu tür dizilerin cinayet eğilimi üzerine etkisini konu alan araştırma yapılsa eminim ki bu dizilerin “eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek” misali cinayet sayısında artışa neden olduğu çıkacaktır.

Ve ünlü kriminalog Sevil Atasoy’un diziyi bitirirken söylediği “Kusursuz Cinayet Yoktur” sloganı cinayeti gerçekleştiren kişiler için bir kendilerine bir meydan okuma olarak görünmekte ve kendi kendine sanki “Sevil Atasoy hanım; hadi ben yok edeyim de siz bulun bakalım, bulabilecek misiniz?” şeklinde Sevil Atasoy ile iddiaya girmektedir.

Bu sebeple cinayetin nasıl gerçekleştirildiğini, kurbanın nasıl ortadan kaldırıldığını bütün detayları ile anlatan diziler yayından kaldırılsın.

Son söz: “Allah’ın verdiği canı Allah’tan başka alacak yoktur.”

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
Tags:
  • Leave Comments

Scroll Up