Maymunlar Gezegeni İçin Savaş, War For The Planet of Apes

Film Öğretileri:

Gerçek Lider korku politikasından değil, herkese saygı politikasından faydalanır. İlk amacı savaş değil, barışı korumaktır. Savaş çıktığında bile adaletten yanadır.

Barıştan yana birini azdırmak için istiyorsan en yakınındakileri hedef al.

En zor anında bile gerçek lider intikam duygularına hakim olabilmelidir. Çünkü kontrolsüz güdülen intikam duygusu sadece intikam güden lideri değil liderin liderliğini yaptığı tüm grubu yok olma tehlikesi ile karşı karşıya getirir. Gerçek lider için kendi çıkarlarından daha önemli olan liderlik yaptığı grubun çıkarlarıdır. Bu uğurda gözünü kırpmadan kendini feda edebilir.

Liderlik sadece emir vermek değildir. Emir verdiğin işi kendin de yapabileceksin ki liderlik yaptığın grup oturduğun yerden emir vermek kolay sıkıysa gel de sen yap diyemesin.

Adil savaş İslam’da Savaş Hukuku Prensipleri ile olur; senin ile savaşan ile savaş, yaşlıları, kadınları, çocukları, bebekleri savaşın dışında tut!

Filmin sonuna ramak kala gelen askerler insan mı maymun mu belli değil; bu sayede bir sonraki devam filmi için ne çeksek genişlik sağlanmış.

Bir anda çığ düşmesi ile bütün ordunun çığ altında kalması filmin sonunu aceleye getirmiş bu da zaten yavaş akan filme iyice bayağılık getirmiş.

Kız virüse karşı bağışıklı; büyük ihtimalle devam filminde insanlar için yeni bir umut ışığı olacak.

Sezar öldü maymunlar için iyi bir lider yok artık; bir sonraki bölümde bakalım oğlu nasıl bir liderlik yetkinliğine kavuşacak?

Filmi beğenseydim sonunu yazmazdım. Belki de bir önceki bölümden yola çıkarak çokken beklediğimden kaynaklandı. Ama filmi beğenmedim. İzleyerek zaman kaybetmeyin. Serinin en vasat filmi olmuş.

Benim Puanım: 6 / 10

IMDB Puanı: 7,7 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8 / 10

Vizyon Tarihi: 14 Temmuz 2017

Yapımı : 2017 – ABD

Tür : Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Süre: 142 Dak.

Yönetmen : Matt Reeves

Oyuncular : Woody Harrelson, Andy Serkis, Karin Konoval, Judy Greer, Amiah Miller

Senaryo : Matt Reeves, Mark Bomback

Yapımcı : Mark Bomback, Peter Chernin

Diğer Adı : Maymunlar Cehennemi: Savaş, Planet of the Apes 3

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. recommended you read Şubat 27, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: