Suç Zamanı, Time Crimes

Türkçe’ye “Suç Zamanı” diye çeviri yapmış her kimse ama filmin konusuna bakıldığında asıl Türkçe karşılığının “Zaman Suçları” olması gerekiyor!

Zaman içerisinde, yapan kişinin, kendi yaşamış olduğu geçmiş yakın zamana geri dönüşü olmayacak şekilde yapmış olduğu yolculuğun sakıncalarından bahsetmektedir.

Film zamanda yolculuk yapan kişinin, gittiği zamanda o an yaşayan mazide kalan kendisini yok etmeye çalışması ile kısır döngü halinde devam etmektedir.

Her geçmişe dönüşte filmi bir puzzle olarak kabul edersek, puzzle’ın bir parçasının tamamlandığı filmde büyük eksiklikler vardır; maalesef olayın ilk nasıl gerçekleştiği ile ilgili bilgi verilmemesi ve sonunun düzgün bir şekilde bağlanmamış yoksa aradaki kurgu, beynin çalışarak kurgular ile puzzle tamamlatmaya çalışmakla birlikte gittikçe gerilim dozunu yükselterek acaba ne olacak diye merak uyandırmayı başarmaktadır.

2007 yılında çekilmiş bir film olmasına rağmen ikincisi gelmeyen filmin IMDB’deki yüksek puanına baktığımıza Suç Zamanı 2 çekilmesi ve yukarıdaki sorulara cevap olması lazım.

Bana göre Suç Zamanı 2 şöyle olurdu; ilk yolculuk yapan Hector her şey için ilk adımı attığından kazanacağı tecrübe ile gittikçe acımasız olacak ve diğer kopyalarını ve en sonda bilim adamı olmak üzere bir bir ortadan kaldırması gerekmektedir.

Olayın ilk başlangıcında da, gidişata bakıldığında puzzle tamamlayabilmek için, zaman makinesini denemek isteyen bilim adamının, gözüne kestirdiği Hector’u, çoğu erkeğin en büyük eksikliği olan kadın vücudunu kullanarak düşüreceği tuzak ile, zamanda yolculuğun gerçekleşeceği laboratuvara çekmiş olması gerekmektedir.

Benim Puanım: 6 / 10

IMDB Puanı: 7,2 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,5 / 10

Yapımı : 2007 – İspanya

Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Dram , Gerilim , Gizem , Macera

Süre: 88 Dak.

Yönetmen : Nacho Vigalondo

Oyuncular : Bárbara Goenaga , Karra Elejalde , Nacho Vigalondo , Candela Fernández , Juan Inciarte

Senaryo : Nacho Vigalondo

Yapımcı : Eduardo Carneros

Diğer Adı : Time Crimes, Timecrimes

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up