Otopsi, The Autopsy of Jane Doe

Ölünün bedeni üzerinde meydana gelen değişikliklerden yola çıkarak canlının gerçek ölüm sebebine ulaşabilmek için, olayın büyüklüğüne ve tuhaflığına göre yeri gelir en içeride bulunan organları dahi çıkartıp, inceleyip sanki hiç bir şey olmamış gibi tekrardan onları aynı yerlerine koyan adli tıp uzmanlarının bir canlının ölüm sebebini araştırması bana hep ürkütücü gelmiştir.

O canlının ölümüne ne sebep olmuştur? Bir cinayetin kurbanı mıdır yoksa bir ihtimalin mi? Ölürken acı çekmiş midir? Ölümü bir anda mı yoksa zamanla acılı olarak mı gerçekleşmiştir… Tecavüz edilmiş midir? İşkence çektirilmiş midir?… İşte bu ve bunun gibi sorulara gerek duyulduğunda danışılan kişidir adli tıp uzmanı.

Ölmüş bir canlının zararsızlığını ne kadar bilsem de çevremde bile bile kendi isteğimle ölülerle rahat yaşayabileceğimi hiç zannetmiyorum.

Ortalarına kadar olayların gayet güzel işlenişiyle gerilim dozunu yüksek tutan film, senariste nasıl biter bu film diye danışman olarak giden yardımcının kestirmesi ile ortasından sonra hadi kadını cadıya bağlayalım diyerek amannnnn havası oluşturuyor…

Nasıl mı olmalıydı; Cadılar kendi dönemine göre çeşitli büyülerle iş yapıyor olabilirler fakat öldüklerinde her yapabilecekleri her şey biter. Cadı’ya bağlamak yerine kendisine yuva bulmuş görünmez bir yaratığa (biz de üç harfli diyoruz) bağlansaydı ya da yaratığa bağlamaya gerek yok. Film kadının ölü olmasına rağmen dipdiri vücudundan şüphelenen polisler tarafından otopsi yaptırılıyor; otopsi de insanları genç tutan, saldırganlaştıran, yarayı çürüğü kısa sürede onaran ama kendine uygun vücutta aktif olan bir virüse bağlansaydı ve o virüs adli tıp uzmanlarından birine konakçı olarak aksaydı ve olaylar gelişseydi daha gerilim dozu yüksek film izlerdik.

Ne dersiniz?

Ne; çok mu film izlemişim! Evet çok izliyorum ondandır gerilmek için oturup izlediğim bu filmi de aman canım sizde deyip beğenmeyişim:)

Önemli not: Nekrofili hastaları bu filmi izlemesin, Nekrofili hastalarına bu filmi izletmeyin!

Benim Puanım: 6 / 10

IMDB Puanı: 6,5 / 10

Vizyon Tarihi: 14 Nisan 2017

Yapımı : 2016 – İngiltere

Tür : Korku

Süre: 99 Dak.

Yönetmen : André Øvredal

Oyuncular : Emile Hirsch , Brian Cox , Olwen Catherine Kelly , Ophelia Lovibond , Michael McElhatton

Senaryo : Ian B. Goldberg , Richard Naing

Yapımcı : Rory Aitken , Fred Berger

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. view Şubat 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: