Sihirbazlar Çetesi 2, Now You See Me 2

sihirbazlar-cetesiSihirbazlık; olmayan bir şeyi yaratma ya da bir şeyleri yok etme becerisi değildir. Vardan yok, yoktan var eden sadece Allah’tır.

Sihirbazlık; insanoğlunun algısını farklı taraflara yönlendirerek istediğini hiç bir faktör olmadan yapmış gibi gösterme becerisidir. Oysa ki ortada alakasız alakasız dolaşan seksi kızlar, oyun icra edilirken verilen ses veya oluşan sessizlik, sihirbazlık gösterisini anlatan kişinin yönlendirmesi, seyirciler arasındaki yardımcılar, ışığın açısal kullanımı, teknolojinin gelişmesi ile elde edilen başlıca efektler… vb. her şey iyi bir sihirbazlık gösterisi yapmak isteyen birisi için pozitif etkenlerdir. Bir sihirbazlık gösterisi için aylarca uğraşılıp, sihirbazlık gösterisini berbat edecek bütün aksilikler ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır ve sihirbaz bu gösterilerde hiç bir zaman yalnız değildir.

Sihirbazların oyunlarındaki sırlarını ortaya çıkartanlar, sihirbazlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmaktadır ki; ben de olsam eleştiririm.

Soru: Sihirbazlığı sadece sihirbazlar mı yapabilir?

Cevap: Hayır!

Sihirbaz olduklarını kendileri iddia etmeseler de ülke yönetimine talip olan koltuk idealisti kişiler, halkın algısında değişiklik yaparak hain taraflarını ustaca saklamakta ve hep başarılı görünen yönleri ile halkın kendilerine oy vermesini sağlamaktadırlar.

Basın, olaylara yapılan vurgular, sürekli tekrarlanan kelimeler cümleler, tekrar tekrar anlatılan olaylar, büyük bir olay patlak vermişken onu bertaraf edecek kadar olmayan ama yinelene yinelene vatandaşa önemli gibi aksettirilen basıl büyük olayı gölgede bırakan evcilik oyuncukları…

Okus Pokus Abra Kadabra kime sorsanız oy vermemiş ama parti iktidar koltuğuna oturmuş… Daha iyisi mi vardı?

Algılatma ben aldatılmış olabilirim ama bul karayı al parayı oyununda vatandaş karayı bulacaktı aldanamaz! A a yorum birilerini hatırlattı ve çok mu siyasi geldi:)

İyi seyirler…

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 6,6 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,4 / 10

Vizyon Tarihi: 10 Haziran 2016

Yapımı : 2016 – ABD

Tür : Aksiyon , Gerilim , Gizem , Komedi

Süre: 115 Dak.

Yönetmen : Jon M. Chu

Oyuncular : Morgan Freeman , Daniel Radcliffe , Mark Ruffalo , Michael Caine , Woody Harrelson

Senaryo : Ed Solomon , Pete Chiarelli

Yapımcı : Alex Kurtzman , Roberto Orci

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. best site Şubat 26, 2018
    2. News Mart 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: