Kuzular Kurtlara Karşı, Sheep and Wolves

Kuzular Kurtlara KarşıKurt koloisinin liderinin, liderliğini yaptığı kurtlara yaptığı konuşma filmin ana temasını oluşturmaktadır. Her canlı kutsaldır.

Av avcı ilişkisi: Bazı canlılar diğerlerinden güçlü ve diğerleri ile beslenebilecek güçte yaratılmıştır. Ama avlanmanın ihtiyaç doğrultusunda yapılırsa gerekir.

Kurtların liderliğini yapacak kurt en acımasız, karşı tarafa en fazla zarar verecek olan değil kolonisinin varlığı için en iyi kararları alabilecek kurt olmalıdır. Herkes aday olabilir ama herkesin kendisine şunu da sorması lazım; benim ile koloni nereye kadar ilerler?

Koyun sürüsü bildiğin koyun olarak tasvir edilmiş; giriş kapısı sağlam olmasına rağmen diğer taraf çitlerinden kuzular bile rahatça giriş çıkış yapabiliyorlar…

Koyun sürüsü; batıl inançlarla korkutulmuş, meramda ot olsun da bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışı ile koyun koyuna, sürünün en yaşlısı koç ne derse o şekilde hareket eder.

Ama burada harika bir yöneticilik dersi geliyor; güçlü olanı kendinden zayıflara karşı yönetebilmek liderliğin becerisini göstermez, liderlik zayıf olanı kendisinden kat kat güçlü olanlara karşı galip getirebilmektir. Yönetici olasılık dahilinde her şarta hazırlıklı olmalıdır.

Ana kural her canlı için geçerlidir; her canlı kutsaldır.

Ve asla başkaları bir şey söylüyor diye kendi asıl olduğundan daha farklı olmaya çalışma. Sen sen olman için yaratıldın. Kendini bul kendin ol!

https://youtu.be/8ShJo2Ndq3Q

Benim Puanım: 8 / 10

IMDB Puanı: 6,9 / 10

Sinemalar.com Puanı: 4,6 / 10

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2016

Yapımı : 2016 – Rusya , ABD , İngiltere

Tür : Animasyon , Komedi , Macera

Süre: 93 Dak.

Yönetmen : Andrey Galat, Maxim Volkov

Seslendirenler : Tom Felton , Thomas Ian Nicholas , China Anne McClain , Ruby Rose , Ross Marquand

Senaryo : Neil Landau

Diğer Adı : Sheep and Wolves: A Craaazy Transformation

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. click reference Şubat 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: