Doraemon, Stand by Me Doraemon

Stand by me DoraemonGelecekte ne olacağını bilmeden sadece şu şu olabilir diye tahminlerimizle anı yaşıyoruz…

Ya gelecekten, o zamandan önce vermiş olduğumuz kötü kararlar neticesinde olduğumuz biz olan biz, geçmişe, bize doğru karar verebilmek için bir yol gösterici yollasaydı iyi olmaz mıydı?

Çok iyi olurdu değil mi! Ama olamaz. İnsan bir karar verdikten sonra seçebileceği tüm alternatif yollar silinir. Gelecekteki karşısına çıkabilecek en kötü seçeneklerden birisi geçmişe gelmiş olsun eğer zamanın akışında bir şeylerin değişmesine sebep olursa, gelecekte onu zaman makinesine ulaştıracak her hangi bir düşünce de icat olmayacağından geçmişte gittiği zaman ve ötesinde hiç bir şey değişmeyecektir.

İnsan kendi kararları ile geleceğine şekil verir, kader vardır, Allah seçim noktalarında kararı yarattığı insanoğluna bırakır. İnsanoğlu da edinmiş olduğu tecrübeleri ve iç sesi ile değerlendirme yaparak kendisi için en doğru olan hayatı yaşamaya bir adım atmış olur.

Bir ebeveyn için çocuğunu geleceğe hazırlamak, eğer onu dünyaya getirdiğine göre bu sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğu anlamına gelir ki, en önemli işidir. Çocuk, beyni ile en ince ayrıntı dahil her şeyi alabileceği için doğruların yanlışların ne olması gerektiğini anlatması geleceğine edindiği kendi tecrübeleri ile yol gösterici olması gerekmektedir. Çocuğun kendisine başka taraflardan örnek bir karakter benimsemesi yerine anne babanın ona rol model olması gerekmektedir.

Benim Puanım: 7 / 10

IMDB Puanı: 7,4 / 10

Sinemalar.com Puanı: 6,2 / 10

Vizyon Tarihi: 11 Eylül 2015

Yapımı : 2014 – Japonya , ABD

Tür : Animasyon , Dram , Komedi

Süre: 95 Dak.

Yönetmen : Takashi Yamazaki, Ryuichi Yagi

Senaryo : Takashi Yamazaki

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up