Gece Vurgunu

gece vurgunu

Her hangi bir mesleğiniz olmayabilir. Mesleğiniz de olabilir ama mesleğinizi icra etmeniz size haz vermiyor olabilir. Mesleğinizin olmaması yada mesleğinizin ne olduğu önemli değildir, önemli olan sizin kendinizi ve ne yapabileceğinizi bilmenizdir.

Kendi kapasitenizi bilmeniz yeterli değildir,  ne yapabileceğinize/yapacağınıza karar verip, sürekli gelişen/değişen günümüz dünyasında sahip olduklarınıza hedefler doğrultusunda katkılar yapmanız gerekir. Katkıdan kastettiğim hem bilgi hem de araç gereçtir. Sadece bilgi bir işe yaramadığı gibi sadece araç gereçte bir işe yaramamaktadır; ikisinin bir arada olması gerekir.

İşiniz için neye sahip olmanız gerektiğini iyi bileceksiniz. İşiniz için neyi istediğinizi de bileceksiniz. İşinizi icra ederken elinizde sahip olduklarınız sizin pazarlıkta elinizi güçlü olmanızı sağlayacaktır. Neyi istediğinizi bilmiyorsanız bu iş dünyasında tutunacak dalınızı da bilmiyorsunuz anlamına gelmektedir ki size uzun bir ömür sağlamayacaktır.

Haberleri izliyoruz ama haber başından sonuna gerçekten bize gösterildiği gibi mi? Haberde geçen olayın başından, ortasından, sonundan kırpılmış bir yerleri yok mudur yada olay başka bir şeydir de bize çarpıtılmadığı ne malum!

Yukarıdakiler filmden benim çıkarımlarımdır.

Benim Puanım: 9 / 10

IMDB Puanı: 8 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8 / 10

Vizyon Tarihi: 28 Kasım 2014

Yapımı : 2014 – ABD

Tür : Dram , Gerilim , Suç

Süre: 117 Dak.

Yönetmen : Dan Gilroy

Oyuncular : Jake Gyllenhaal , Rene Russo , Bill Paxton , Riz Ahmed , Kathleen York

Senaryo : Dan Gilroy

Yapımcı : Tony Gilroy , Jennifer Fox

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up