Mutlak Adalet

mutlak adaletAdalet diyorlar. Bu ülkede (Türkiye) adalet sistemi var diyorlar.  Bu ülkenin (Türkiye) polisi var, jandarması var, askeri var, savcısı var, hakimi var diyorlar.  Ama kime?

Güvenlikten sorumlu insanlara yardımcı olabilmek için teknolojinin bütün nimetleri de önlerine serilmiş durumda; Teşkilatlarda siber gruplar Twitter’dan kim ne atıyor bunu kimler paylaşıyor, Facebook’ta kimler kimlerle arkadaş olmuş, kimler kimlerin grupları içerisinde, kimlerin paylaşımlarına beğenilerine kim ne cevap veriyor,  telefonlar takip halinde kimler kimlerle ne konuşuyor takipteler…

MOBESE kameraları ve bu kameraları izleyenler var; nerelerde neler oluyor?

Ama suçlar önlenemiyor! Neden?

Bir yerlerde bir şeyler yanlış!

Ya görev başındakiler görevlerini suistimal ediyor ya görevlerini yapmamaları için emir alıyorlar.

Ve adalet hep dişini sessize, garibana, mazluma yani diş geçirebildiğine işliyor diğerleri ne yaparlarsa yapsın hep kazanan taraftalar.

Soyulan soyulduğu ile kalıyor hırsız çaldığını yiyor, tecavüze uğrayan tecavüzcüsüyle evlenmeye karnındakini doğurmaya zorlanıyor tecavüzcü istediğini alıyor, ölen toprak altına gidiyor sevdiklerinin biçare gözyaşları sel oluyor ama katillerine bir şekilde indirim üstüne indirim uygulanıyor, Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörist başı ile masaya oturuyor… suçlu bir şey yapmamış oluyor, küçük suç işleyenler dersin insanlık suçu işlemiş.

Devlete karşı ödevlerini yerine getirmeyenler affedilirken, aman devlete borcum olmasın diyenler keriz yerine konuyor.

Başımdan geçen bir olayı anlatayım. Şirkete birisi icradaki borcunun yapılandırması için geldi, borç elektrik borcu ilgili arkadaş ile konuşuyorlar. Elektrikleri kesik. Yok diyor adam param yok. Madde bağımlısıyım maddeye para verdim. Açın diyor elektriği. Ben adam kaçırdım, adam vurdum, madde içtim, madde sattım… sayıyor. Neyse! Dedim ki içimden seni dışarı salıveren devletin ben ta a.k.!

Yaptığım iş gereği bu tür insanlarla çok karşılaştım. Bu insanlar bir de her şeyi kendilerine hak görüyorlar. “Ben hapisten çıktım ha!” ağızlarından düşmüyor.

Bu ülkede (Türkiye) sessiz olmayacaksın, sesini çıkartacaksın, hakkını sonuna kadar arayacaksın, güçlü görüneceksin, güçlü olacaksın…

Bu filmde mutlak adaleti izleyeceksiniz. Yani birilerine adalet sisteminin hep + işlediğini izleyeceksiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=GvMhQLrSErY

Benim Puanım: 10/10

IMDB Puanı: 7 / 10

Sinemalar.com Puanı: 8,1 / 10

Vizyon Tarihi: 25 Nisan 2014

Yapımı: 2014 – Türkiye

Tür: Dram

Süre: 84 Dak.

Yönetmen: Hüseyin Eleman

Oyuncular: Bülent Çolak, Bihter Dinçel, Ozan Akbaba, Didem Soydan, Yerkan Kahraman

Senaryo: Hüseyin Eleman

Yapımcı: Ceyda Azman

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. browse this site Şubat 26, 2018
    2. News Mart 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: