Dehşet Evi

dehşet eviYorum: Bir insan kötü ise kötüdür.

Ülkemizde yaygındır; o an işlediği yeni bir suçtan dolayı kolluk kuvvetlerinin, yakaladığı kişi hakkındaki tüm bilgiye ulaşabildikleri G.B.T. yada açık adıyla Genel Bilgi Toplama siteminde  yaptıkları kontrolde aynı kişinin daha öncesinde de hırsızlık, gasp, adam kaçırma, tehdit, adam yaralama, tecavüz vs. vs. vs. türlü suçtan defalarca göz altına alındığı görüldüğü halde bir suç daha…

Fakat 100lerce suçu bulunsa da, sağ olsun iktidar sahiplerimiz, insan hakkıdır deyip bilir bilmez sürekli müdahale ettikleri TCK ve CMUK ile yakın bir gelecekte neredeyse mağduriyete uğrayana bu şekilde davranmamalıydın diye ceza verecekler.

Suçlu yalama olmuş zaten, hâkimlerin karşısına giyinip çıkıyor takım elbise kravat, saçlar taralı, sakal sinekkaydı, yüzde alışkın olduğu sefil bir ifade… indirim üstüne indirim cezada, birkaç hafta sonra hoooooopppp yine suçlu içerideki abilerinden bilgilerine kattığı bilgiler ile birlikte yine aramızda. Kolluk kuvveti arkadaşlara da bir selam çakarlar abi bak sen yakaladın ama bizim adaletimiz var, yine dışarıdayım der gibi ukalaca hareket… Gel de tövbe tövbe uyma şeytana!

Bu filmi izleyip bitirdiğinizde;

Başınıza bir şekilde musallat olmuş, kötü bir insanın her zaman yalan söyleyen güvenilmez kötü bir insan olduğunu an la ya cak sı nız.

Siz kötü olan kişinin bütün söylediklerini kendiniz, aileniz ya da sevdiğiniz zarar görmesin diye harfiyen yerine getirmeye çalışsanız dahi; onlar en basit mantık ile kendilerini ihbar etmemeniz için size zarar vereceklerdir bunu anlayacaksınız.

Filmdeki karakterlere sessiz ol, yukarı bak orada aralık var çık oradan, hadi vur kafasına, silahını alsana beee, ara 911 gibi yönergeler verirken orada ben olsaydım şöyle şöyle yapardım diye sanki siz olayın içindeymişsiniz gibi filmi gerçekmişçesine yaşayacaksınız.

Sizin dediğinizi yapmadıklarında geri zekâlı diye bağıracaksınız ki yer yer ben kendimi kaptırmışım, öyle bir film. ( Sonra kendi kendime güldüm. )

Hem filmdeki karakterler için şunu da diyeceksiniz sanki daha önce hiç böyle bir film izlememişler mi kiJ

Bir not daha kötüler her zaman için ölüme iyilerden daha dirençlidirler. Başınıza musallat olmuş bir kötüyü bir şekilde yaraladınız veya bayılttınız diyelim, orada öylece bırakıp kaçmaya çalışmayın. Fırsat varken hareket edemeyecek bir hale getirin, ya sıkıca bağlayın, ya yürüme organını hareket edemez duruma getirin ya da size çektirdiğine göre suçluyu öldüre de bilirsiniz; tercih size kalmış ama bırakıp kaçmayın çünkü böyle bir fırsat için ikinci bir şansınız olmayabilir.


SECUESTRADOS (KIDNAPPED) trailer HD paylaşan: myfilm-gr

Benim Puanı: 10 / 10

IMDB Puanı: 6,5 / 10

Vizyon Tarihi: 03 Haziran 2011

Yapımı: 2010 – İspanya

Tür: Casusluk, Gerilim, Korku, Suç

Süre: 85 Dak.

Yönetmen: Miguel Ángel Vivas

Oyuncular: Manuela Vellés, Fernando Cayo, Guillermo Barrientos, Dritan Biba, Ana Wagener

Senaryo: Miguel Ángel Vivas, Javier Garcia

Yapımcı: Vérane Frédiani, Franck Ribière

Diğer Adı: Kidnapped

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up