Kitap Hırsızı

kitap hırsızıYorum: Herkese yetebilecek bir dünya üzerinde savaşın adaletsizliği en iyi filler tepişir çimenler ezilir sözü ile ifade edilebilir. Savaşan taraflardaki savaşçılar karşılarında kendileri ile savaşan savaşçılar ile mücadele etseler, hiç bu savaşın içerisinde olmayan çocuklara, kadınlara, yaşlılara bulaşmasalar adaletsizlik bir nebze giderilmiş olur. Ama olur mu; öyle bir kin ile hurra çökülüyor ki savaşlarda savaşan taraflardakilerin topraklarına, öyle bir kin ile çocuklarına, kadınlarına, yaşlılarına saldırılıyorlar ki yaşam mücadelesini vahşi doğa kurallarına göre sürdüren canlılarda böyle bir durum söz konusu değil.

1. Dünya savaşını geçiyorum – geçti gitti, 2. Dünya savaşını da geçiyorum – geçti gitti, hiçbir şey öğrenememişiz Afganistan, Bosna Hersek, Kosova, Irak, Suriye, Ruanda, Somali, Çeçenistan, Hocalı, Uygur özerk bölgesi, Filistin bla bla bla… Halen daha dünyanın her bölgesinde savaş, dünyanın her bölgesinde gözyaşı, dünyanın her bölgesinde toprağı sulayan suçları günahları olmayan masumların akan kanları… Savaşın kararını verenler ise savaş yapılan bölgenin çok uzağında bir yerlerde zevki sefa içerisinde günlerini gün etmekteler!

Daha nefes almaya yeni başlamış bebenin ne günahı var nasıl silah tutabilir, nasıl tehdit oluşturabilir ki! be sapık tecavüz ediyorsun bir kadına senin annen kardeşin karın yok mu ona da böyle yapsalar ne düşünürsün, oturduğu koltukta ihtiyarı öldürüyorsun… bunları yapmakla da kalmıyorsun bir leş yiyen gibi lime lime parçalara ayırıyorsun bedenini hiç mi saygıyı hakketmiyor bu bedenler? Bu nasıl bir kindir böyle… Bu sadece savaşta da değil, bulunduğumuz mekanda da aynı davranışlar devam diyor, bedenine ruh üflenmiş her canlının yaşama hakkı var, bu hakkı Allah vermiştir sadece o alabilir, kimsenin kimseyi hayattan soğutmaya hakkı yoktur NOKTA

Filler tepişir çimenler ezilir sözünün kanıtını bu film ile birlikte bir kere daha izleyeceksiniz.

Benim Puanı: 7 / 10

IMDB Puanı: 7,7 / 10

Yapımı: 2013 – ABD

Tür: Dram, Savaş

Süre: 125 Dak.

Yönetmen: Brian Percival

Oyuncular: Geoffrey Rush, Emily Watson, Sophie Nélisse, Joachim Paul Assböck, Kirsten Block

Senaryo: Michael Petroni

Yapımcı: Karen Rosenfelt

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up