Yer Çekimi

yer çekimi

Yorum: Ucu bucağı en gelişmiş teleskoplara rağmen hala görünemeyen, genişliğinin boyutunu ölçemediğimiz, sürekli de genişlemeye devam eden ihtişamı büyük karanlık evren, evrenin ihtişamı içerisinde astronomların verdiği isimler ile adlandırılmış sayısız galaksi, sayısız galaksi içerisinde bizim galaksimiz Samanyolu, Samanyolu galaksisi içerisinde yine bir sürü sistem, bir sürü sistem içerisinde bizim sistemimiz Güneş sistemi, güneş sistemi içerisinde sekiz gezegen, uzay araçlarının gönderildiği sekiz gezegen ve diğer tanımlı ya da tanımsız yerlerde dahil içerisinde yaşam bulunduğu bilinen tek gezegen Dünyamız içerisinde bildiğimiz kadarıyla düşünebilen tek canlı biz insanoğlu.

Uzaydan baktığımızda, karanlığın içerisine asılmış mavi renkli avize gibi dünya. Biz insanoğlu ne kadar bir şey olarak görsek de bazen kendimizi, varlığımız aslında sanki aynen biz kendimiz karıncaya bakıyormuşuz gibi.

Bir yolculuğa çıkalım evrenin en ucundan evimize; geniş karanlık evren, galaksiler, Samanyolu, güneş sistemi, dünya, evimiz… Aslında evrenin en ucundan baktığımızda, süper mikroskoplarda görmeye çalışılan mini mini minnacık canlılarız biz.

Bir kere ve kısa süreliğine gönderildiğimiz dünya hayatımızda bedenimiz içerisinde yaşıyoruz, yaşamaya çalışıyoruz. Adam gibi oturup düşündüğümüzde evren içerisinde boşlukta asılı duran yalnız dünyadan hiçbir farkımız yok.

Dünya’nın amacı; Güneş’in, Merkür’ün, Venüs’ün, Mars’ın, Jüpiter’in, Uranüs’ün, Neptün’ ün diğer herhangi bir şey ile ilgilenmeden, bir başına sadece üzerinde canlılar için yaşama ortamı sağlamaktır. Ve Dünya sadece kendi varlık amacı olarak yaşama ortamı sunduğu canlılardan etkilenir ama küstüğünü gördünüz mü, dönmesini bıraktığını, bir canlıyı kabul etmeyip uzaya fırlattığını; hayır! Her şeye rağmen varlık amacını gerçekleştirmeye devam etmiştir, devam etmektedir.

Bizim Allah tarafından yaradılış amacımızda, diğer kimsenin bir şey yapmasını 100 de 100 beklemeden kendi sahip olduğumuz ve yüce Yaratıcının kendisinden bir şeyler kattığı yeteneklerimiz ile hem kendimize hem de çevremizdekilere yaşanılabilir bir ortam, gelecek sunmak olmalıdır.

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 8,3 / 10

Vizyon Tarihi: 11 Ekim 2013

Yapımı: 2013 – ABD

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Süre: 90 Dak.

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Oyuncular: Sandra Bullock, George Clooney

Seslendirenler: Basher Savage, Eric Michels

Senaryo: Alfonso Cuarón, Rodrigo García, Jonás Cuarón

Yapımcı: Alfonso Cuarón, David Heyman

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up