Arınma Gecesi

arınma gecesiYorum: Dünya üzerindeki gönderilen ilk insan olan Âdem ile Havva’ nın, oğullarından Kabil’ in Habil’ i kıskançlık yüzünden öldürmesi ile başlayan insanın insanı öldürmesi olayı yani cinayet, o günden bu güne geçen milyonlarca yılda şiddet dozunu artırarak devam etmektedir.

Bu artışın en büyük sebeplerinden birisi de aman canım bana uzak olsun da kim kime ne yaparsa yapsın, kime ne olursa olsun mantığıdır, yani bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesidir.

Hâlbuki dünya ve burada bulunan nimetler tüm insanlığa yetecek düzeydedir, ama insanın sahip olduğu benim olsun, bende olsun, daha fazlası olsun, ben hak ediyorum o hak etmiyor ego biçimi Pareto ilkesini doğrulayıcı şekilde varlığını sürdürmektedir. Ne diyor bu konu hakkında Pareto; dünya nüfusunun %20 si, dünya gelirinin %80’ ine hakimdir. Ülkelere bakın, hangi ülkeye bakarsanız bakın; sosyete denen bir kesim israf derecesinde şaşalı bir hayat yaşarken, çoğunluk bir kesim ise o şatafatlı hayatın tam arka sokağında bir dilim ekmeğe bile muhtaç halde yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır.

Hakkınıza sahip çıkın, başkalarının da kendilerine ait haklara sahip olduğunun, dünyaya gelen herkesin yaşamayı hak ettiğinin bilincine vararak onların sahip olduklarına göz dikmeyin, bu dünya herkese yeter!

Yapımı: 2013 – ABD

Tür: Bilim Kurgu , Gerilim , Korku

Süre: 85 Dak.

Yönetmen: James DeMonaco

Oyuncular:  Lena Headey, Ethan Hawke, Rhys Wakefield, Adelaide Kane, Tony Oller

Senaryo: James DeMonaco

Yapımcı: Michael Bay, Jason Blum

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
    1. you could look here Şubat 26, 2018
    2. blast cube Mart 7, 2018
    3. News Mart 26, 2018

    Leave Comments

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: