Yenilmez

yenilmezYorum: Dünya kupası, olimpiyatlar, formula 1, dünya ralli şampiyonası, off road, motor yarışları; ya da kısaca uluslararası düzenlenen hangi daldan olursa olsun spor müsabakaları kendisinin tanıtımını yapmak isteyen bir ülke için biçilmiş kaftandır.

Ya bu tür uluslararası düzenlemelerin kendi ülkende yapılmasını sağlayacaksın ya da uluslararası düzenlenen bu sporlara katılarak mümkün olduğunca çok başarı elde edeceksin. Her başarının arkasından milli marşını o an stadyumda yerinde veya ekran başında milyarlarca kişi izleyecek.

Böylece ülkenin tanıtımını en kısa yoldan, en ucuz şekilde tüm dünyaya yapacaksın.

Ama Türkiye’mize bir bakalım; sporun neresindeyiz? Şampiyonaların ülkemizde yapılması için lobi çalışmaları yaptık – sözde kaldı, elimizde olan şampiyonaları bile kendi ellerimiz ile alın istemiyoruz dedik – başkaları havada kaptı, şampiyonalara katılan sporcularımız ata sporlarımızda dahi başarıya bizi hasret bıraktı – ata sporlarımız dedik isimlerini dahi hatırlayamaz olduk, birinci geldiler zafer kutlamalarına bir bayrak dahi veremedik, zaman geçti izledik; dopingli çıktılar ellerimizden olan birkaç taneydi onları da kaybettik…

Mustafa Kemal Atatürk; “ ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim “ dedi, bizim sporcularımız ise müsabakalarda vatan ruhlarını şimdiye kadar hep nerede bir yerlerde bıraktı!

Ya nasip geleceğe…

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 7,3 / 10

Yapımı: 2009 – ABD

Tür: Biyografi, Dram, Tarih

Süre: 134 Dak.

Yönetmen: Clint Eastwood

Oyuncular: Morgan Freeman, Matt Damon, Langley Kirkwood, Dan Robbertse, Scott Eastwood

Senaryo: Anthony Peckham

Yapımcı: Morgan Freeman, Clint Eastwood

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up