Unutulmaz Titanlar

unutulmaz titanlarYorum: Bir dünya, dünyanın varlığına hizmet edecek, etmesi gereken beyaz, siyah- zenci, ten rengi kızıl – kızıl derili bir sürü renkten, Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Budist… bir sürü dini inanıştan, Türk, Kürt, Çinli, Japon, İngiliz, Arap… bir sürü ırktan oluşur. Şu anda günümüzde farkında olamasak da, dünya üzerinde yaratılan her şey için yetecek kadar yaşam alanı vardır.

Fakat birileri daha fazlasına sahip olabilmek için, birilerini ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Bir takımda takıma hizmet edecek değişik azalardan meydana gelir. Savunma bölümü, oyun kurma bölümü, saldırı bölümü… Yani bir bakıma sadece zaferin elde edilmeye çalışıldığı, kimsenin ölmek zorunda olmadığı bir, galip, mağlup, ya da pata pat kalınan 3 sonuçlu bir savaşın temsili.

Bir takım nasıl olmalıdır, bir vücut gibi, her organın nasıl bir görevi varsa onun gibi, bir organımızı, şeklini, rengini, yaptığı şeyi beğenmiyoruz diye uzaklaştırabilir miyiz vücudumuzda, onu dışlayabilir miyiz, hayır sen olmadan ben daha iyi yaşarım diyebilir miyiz? Hayır!

Yani dünya da bir vücut gibidir ve yaratılan her şeyin bir görevi vardır. Tüm dini kitaplarda şu geçer; yaratılan her şey insanoğlunun hizmetine sunulmuştur. Bir insanın diğer bir insana üstünlüğü yoktur. İnsanoğlu ise bunun ile yetinmeyip diğer insanoğlu nu bir şekilde aşağılayarak, adaletli olmayan durumlar içerisine sokarak, onu kendi istekleri doğrultusunda kullanmaya çalışmakta, bir tecrit alanı oluşturarak çevresinin dışında tutmakta, ona bir iş i gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini anlayabilmek için fırsat dahi vermemektedir.

Fırsat verilse ne olur diye sormayacağım, çünkü herkesin bir şeyler yapmaya hakkı vardır.

Bir şeyleri başarabileceği düşünen birisi, diğerinin de bunu başarabilme kapasitesine sahip olabileceğini düşünecek, adil ortamlarda gerçekleşecek denemelerle görülecek, kim iyi ise o görevi alacak, kötü ise de görevi iyi olana devretmekte beklemeyecek ve zincirin tamamının güçlü olmasını sağlayacaktır. Bunun içinde zirvede iken görevini bırakmayı aşağılayıcı bir şey olarak görmeyecek, başkalarının kendisini zaten eze eze ve ihtişamının kalmayacağı şekilde indirecekleri bu yerden, kendi rızası ile ismi halen daha parlarken imtina edebilecektir.

Dünya; kendisine faydalı hizmeti adil olarak sunanlara mükafat Cennet kapılarını ardına kadar aralarken, diğer her şeye fenalıklar içerisinde olanları ise en kötü şekilde cezalandırmak için Cehenneminin alevini harıl harıl yanık tutmaktadır.

Albert Einstein’ in şu sözü aklınızdan çıkmasın; “insanın ön yargılarını kırmak, bir atomu parçalamaktan daha zordur.” Bir işe başladığınızda, bir kişi ile tanıştığınızda ön yargılı davranmayın, siz yapabileceğinizi yapın, devamı kendiliğinden gelecektir…

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 7,6 / 10

Yapımı: 2000 – ABD

Tür: Biyografi, Dram, Spor

Süre: 120 Dak.

Yönetmen: Boaz Yakin

Oyuncular: Denzel Washington, Ryan Gosling, Hayden Panettiere, Kate Bosworth, Ethan Suplee

Senaryo: Gregory Allen Howard

Yapımcı: Jerry Bruckheimer, Chad Oman

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up