Aklı Havada

aklı havadaYorum: Uluslararası bir şirkete sahipsiniz, şirketinizin yüzlerce, binlerce belki de on binlerce çalışanınız mevcut. İş yaptırırsınız, küçük primler ile çalışma saatlerinin üzerinde çalıştırırsınız, şirketiniz büyür, siz zenginleşirsiniz, belki sevilen; çalışanlarınızın haklarını veren, belki de tam aksi sürekli kulakları çınlayan pinti bir patronsunuz.

İşler iyi gidiyor olsun bu durumda kar oranını artırmak için yapılan en basit kısıtlama olan personel çıkarımına gidersiniz ya da işler kötü gitmeye bir başlasın ilk personelinizde bulursunuz kusuru ve yıllardır verdiği emeğe bakmadan işten atarsınız.

Kendinizin bu işi yapmaya cesaretiniz de yoktur; aracı şirketlere – diğer insanlara bırakırsınız; seni şu sebeplerden dolayı işten çıkarmak zorundayız demeyi bile.

Haklı taraflarınızda olabilir; taaaaa dünyanın öbür ucunda bulunan şubenize niye gidesiniz ki ya da dünyanın öbür ucundan çalışanınız sadece kovulduğunu duymak için niye gelsin ki!

Hem belki de dünyanın en zor şeyi – işi kabul edelim; sizin bir sebebiniz varsa o kişinin de işten çıkarılmamasını gerektirecek dünya kadar kendisine göre haklı sebepleri olacaktır. Nihayetinde duygulara sahip bir insan değil mi karşıdaki! Robot değil ki; robotun düğmesine bas dursun, gıkı çıkmaz.

Bu işin de bir raconu olmalı, hadi kovdum seni demekle de olmuyor, insana insan gibi muamele ile onu anladığını ona göstererek bu gerçekleştirilmeli. Bir telefonla da yapılabilir bu diyorsanız, ya da böyle yaptıysanız; izleyin ve görün bakalım bu iş ne kadar kolay? ne kadar zor?

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 7,5 / 10

Tür: Dram, Romantik

Süre: 109 Dak.

Yönetmen: Jason Reitman

Oyuncular: George Clooney, Zach Galifianakis, Anna Kendrick, Vera Farmiga, Jason Bateman

Senaryo: Jason Reitman, Sheldon Turner

Yapımcı: Ivan Reitman, Jason Reitman

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up