Anestezi

anesteziYorum: Eğer yakın bir zamanda siz veya değer verdiğiniz birisi bir ameliyata girecekse, sakın bu filmi izlemeyin, izletmeyin!

İmkanınız var ise; sağlığınız için, değer verdiklerinizin sağlığı için bu imkanlarınızı kullanmaktan imtina etmeyin!

Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar; arkadaş dediğiniz çevrenizde gezinip duran insanların asıl amaçlarının ne olduğunu, arkadaşlığınızdan sizin onlara neler kattığınızın bunun yanında onların size neler kattığının veya sizden neler götürdüğünün hesabını yapın, ona bir şeyler kazandırıyorsanız fakat o size çok şeyler kaybettiriyorsa arkadaşlığınızı sona erdirmek için tereddüt etmeyin çünkü bazısı için sizin varlığınız değil yok oluşunuz önemlidir, sizi yok etmelerine fırsat vermeyin. Fazlasına gerek yok bir elin beş parmağı kadar dostum olsun bana yeter!

Her yıl 21 milyonun üstünde insana genel anestezi uygulanıyor.

Büyük çoğunluğu rahat bir şekilde uyuyor. Hiçbir şey hatırlamıyor.

Bu hastalardan 30 bin tanesi bu kadar şanslı olmuyor. Kendilerini “anestezik bilinçlilik” olarak bilinen durum içinde hapsolmuş olarak buluyor.

Bu kurbanlar tamamen felç olmuş durumdadır. Yardım isteyemezler. Uyanıktırlar.

İnsanlar ölür. Bunun ne zaman ya da nerede, ya da nasıl olacağını kontrol edebileceğinizi düşünebilirsiniz, ama edemezsiniz. Vadeniz dolduğunda, dolmuştur ve bu konuda kimsenin yapabileceği bir şey yoktur.

Daha önce de birçok hasta kaybettim masamda, bıçağımın altında öldüklerini gördüm Üzgünüm, Jack. Ama hiç bir arkadaşımı kaybetmedim. Bir kasım, perşembe günü, 06.32’de Clayton’ u, O günle ilgili anlatabileceğim çok şey yok, O sabah uyanırken ölebileceğini düşünüp düşünmediğini bilmiyorum.  Sadece o günün de diğer günler gibi başladığını ve onunda muhtemelen Sam’ i düşündüğünü biliyorum.

Benim Puanım: 10 / 10

IMDB Puanı: 6.4

Süre: 84 dakika

Senaryo: Joby Harold

Yapımcılar: Kelly Carmichael, Donny Deutsch, Amy J. Kaufman

Firma: Weinstein Company, The GreeneStreet Films, Open City Films

Bütçe: $8,600,000

Hasılat: $32,685,679

Sence bu film kaç yıldızı hak ediyor??
[ Toplam: 0 Ortalama: 0]
  • Leave Comments

Scroll Up